18 Yaşından Küçük Bireylerin Kredi Notu

yorumsuz
2.835

18 Yaşın Altında Yer Alan Bireylerin Kredi Notu Olur Mu?

 Bankalar kredi kullandırırken 18 yaş ve üstündeki insanların müracaatlarını özen göstermektedir. 18 yaş altındaki şahıslara kredi kullandırılmamaktadır. Bu sebeple 18 yaş altı şahıslar 18 yaşına dek kredi çekememektedir. 18 yaşından küçüklerin kredi notu var mı? Findeks kredi notu insanların bankalarda bırakmış olduğu pozitif ya da olumlu olmayan izlenimleri ile orantılı bir şekilde verilen bir not olduğu bilinen bir durumdur.

findeks kredi notunuzun var olması için evvela bir kredi ürünü almış olmanız icap etmektedir. Kredi ürünü almamış şahıslara kredi notu verilmez. Bu sebeple 18 yaş altında yer alan şahıslar kredi ürünü almadıkları için findeks kredi notu da mevcut değildir. 18 yaşın altındaki şahıslar eğitim kredileri almaktadırlar. Bu krediyi eğitimleri için alan talebeler ödemeli şekilleri yardımıyla banka sabit gelir koşulu talep edilmektedir.

18 yaşından küçüklerin findeksi

findeks kredi notunuzun bulunması için bir kredi ürünü almış ya da banka ile bir münasebetinizin olması icap etmektedir. 18 yaşının altında yer alan şahıslar ailelerine bağlı birey oldukları için kredi ödemeleri olası olmayacağından kredi çekemezler. Bu sebeple de kredi notu olması imkânsız. Zira hiç bir kredi ürünü ile bağı bulunmamış ve herhangi bir ödeme kaydı olmamıştır.Kısacası 18 yaşından küçüklerin kredi notu yoktur.

Bir önceki yazımız olan Banka Kasası Kiralama ve Altın Hesabı başlıklı makalemizde altın hesabı açmak, banka altın günü ve banka kasası kiralamak hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,


Eklenme Tarihi: 2 Mart 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın