Borç Kapatma Kredisi

1 yorum
1.309

Borç kapatma kredisi adı altında sunulan bu hizmetle, adından da anlaşılabileceği gibi bankalar bireyin borçlu olduğu bankaya verilmek üzere bireye tüketici kredisi desteği sağlamaktadır. Diğer bir deyişle müşteri bir bankaya borçlanarak diğer bankada ki yasal takip sürecinde dahi olsa borçlarını kapatıyor ve yeni bir borçlanma planı uyguluyor.

Bunun için gerekli olan en son ekstrenizde yer alan bilgiler olmaktadır. Bankanın müşteri hizmetleri yetkilisiyle görüşmek için şubeye giderek bu koşullar altında kendilerine uygun vade oranıyla borçlanmak istediğinizi belirtmek de yeterli olabilmekte.

Borç kapatma kredisi nedir ?Sonuçta bankalar kredi hizmetlerini mümkün olduğunca potansiyel müşterileri ulaştırmak ve bundan kar etmek isterler. Diğer bir bankada yer alan borcunuzu kendilerine transfer etmek ve uzun vadelerle ödeme isteğinizi geri çevirmek için bir nedenleri yok.

Genelde bankaların aradığı tek kriter düzenli bir maaş geliri veya ipotek ettirebileceğiniz türden bir gelir kaynağıdır. Uzun vadelerle verilen borç kapatma kredisi hem borçlu kişinin mağduriyetini gideren bir durum hem de bireye zaman kazandıran bir tüketici kredisi çeşididir.

Yeni aldığınız krediyi ister kredi kartı borçlarınız ister bireysel kredi borçlarınız için kullanın, yeni ödeme planınıza sadık kalmanız ve disiplinli bir şekilde borcunuzu geri çevirmeniz yararınıza olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Garanti Cepbank Para Gönderme başlıklı makalemizde cep telefonuna para göndermek, cepbank para nasıl gönderilir ve garanti cepbank hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,


Eklenme Tarihi: 23 Eylül 2014

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Borç Kapatma Kredisi (1 Yorum)