Evin Metre Kare Fiyatı Hesaplaması

yorumsuz
18.450

 Ev hangi kenteyse o kentin belediyesine başvurularak evin metre kare fiyatını hesaplayabilme şansımız bulunmaktadır. Evin Piyasa fiyatı taşınmazların alış veriş yani satışı esnasında hakiki olan bedelidir.

Evin Metre Kare Fiyatının Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Satış bedeli hesapladıktan sonra rayiç bedeline göre satışa verilir ve haksız bir kar söz konusu olamaz. Taşınmazın bedelini istediğiniz gibi düşürebilir ya da artırabilirsiniz. Ancak kişiler haklarıyla ilgili bilgi sahibi olması nedeniyle evle ilgili rayiç bedeline de müdahalede bulunmak mümkündür. Evin metrekare fiyatı hesaplamasında, İncelemelerde en az üç taşınmaz hesaba alınarak gerekli analizler yapılmakta ve piyasa fiyatı belirlenmektedir.

 Bu 3 taşınmazın piyasa fiyatının toplamını 3 taşınmazın toplam metrekaresine oranlayarak bu muhitte metrekare başına ne kadar fiyat düştüğü hesaplanabilmektedir. Daire metrekare hesaplaması ile tüm konutun metrekaresi bulunur.  Metre kareye düşen fiyatını semtteki başka konutlara bakılarak hesaplandığını ifade edebiliriz.

Ev metrekaresi nasıl hesaplanır?

Yalnız bu konutun net bir şekilde değerini ortaya koyduğunu söyleyemeyiz. Konutunuzun satış bedeli net bir şekilde yola bakıp bakmaması bahçesi olup olmaması vb. ayrıntılar hesaba katılarak rayiç fiyatı belirlenmektedir. Dairenin , Evin metrekare fiyatı hesaplama yapılırken Piyasa fiyatı belirleme prosedürleri için en sağlıklı ve kısa sürede bilgi alabileceğiniz kurum belediyelerdir.

Bir önceki yazımız olan Banka Kasası Kiralama ve Altın Hesabı başlıklı makalemizde altın hesabı açmak, banka altın günü ve banka kasası kiralamak hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,


Eklenme Tarihi: 6 Şubat 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın