İş Bankası Kredi Notu Öğrenme

yorumsuz
3.859

İş Bankası Kredi Notu Nasıl Öğrenilir 

             İş Bankası internet Şubesi üzerinden de gerçekleştirilebilen kredi notu öğrenme sistemi için eğer şifreniz ve üyeliğiniz yoksa iş bankası internet şubesinden alabilirsiniz. Bu sisteme giriş yaptıktan sonra menüden krediler adımını seçiyoruz , açılan panelden kredi risk raporuna tıklıyoruz. İkinci aşamada gelen ekranda raporun gönderilmesini istediğimiz mail adresini giriyoruz. İş bankası kredi notu öğrenme 2015 itibariyle 7.00 TL ücret alınmaktadır.Daha sonra 7.00 TL’nin tahsil edileceği hesap seçilmelidir. Hesabınızda yeterli ödeme tutarı yoksa ek hesaptan da ödeme yapabilirsiniz.

             Mail adresini yazıp ücretinin tahsil edileceği hesabı seçtikten sonra devam tuşuna basınız. Bir onay ekranı gelecek bilgileriniz doğruysa size işlemi onaylamak için onay butonuna basınız. Kredi raporunuz hazırlanarak 3-4 dakika içerisinde mailinize gönderilecektir. Gelen mailde son 5 yıla kadar olan ödeme ve varsa borçlarınızı görebilirsiniz.

             İnternet Bankacılığı dışında telefonla iletişim kurarak da kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ayrıca bankaya kredi başvurusu için gittiğinizde kredi hesaplamalarınız yapılarak aylık ödeme tablonuz tarafınıza iletilecektir.

            Aylık Ödeme tablolarına göre ihtiyaç kredisi yapabilir , ödeme şeklinizi belirleyebilir, yaptığınız harcama ve ödemelerden ne kadar kredi notu biriktiğini görebilirsiniz. Faizli ödeme sistemlerinde az faiz oranıyla kredi notunuzun yüksek olmasıyla birden fazla bireysel ihtiyaç kredisi alıp ödeme tablosunu kendiniz belirleyebilirsiniz.

             Bunun için iş bankası internet sayfasından ya da iş bankası şubelerinden kredi notunu öğrenebilir ve hesaplatabilirsiniz. Aynı şekilde is banksı müşteri hizmetlerinden de bu yardımı almak için 444 0202 numarasından da ulaşmanız mümkün. İşlemi gerçekleştirmek için kredi sahibinin kendisi ve iletişime geçilen numaranın sahibi olması olası durumlara karşı güvenliğinizi sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Otomatik Fon Alımı başlıklı makalemizde İş Bankası Otomatik Fon Alımı ve İş Bankası Otomatik Fon Alımı Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,


Eklenme Tarihi: 12 Haziran 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın