Kefilsiz Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar arası rekabetin ve kredi yarışının son birkaç yıldır üst düzey bir şekilde yaşandığını düşünürsek, kefilsiz kredi almak aslında bugünlerde daha kolaydır diyebiliriz. Ama yine de bankalar tarafından değerlendirilen birkaç unsura da dikkat etmek gerektiğini vurgulamalıyız.

Kefilsiz Kredi Nasıl Alınır ?

Örneğin kredi notu veya kredi skoru dediğimiz finansal veriler ışığında banka sizin için tüketici kredinizi hemen onaylayabilir veya bir kefil getirme şartı da önerebilir. Eğer yeterince yüksek ise puanınız ve gelirli bir işte düzenli çalışıyorsanız zaten buna ihtiyaç duymaz bankalar genel olarak.

Dediğimiz gibi fazlasıyla rekabetin oluştuğu bir ortamda bankalar kefilsiz, düşük faizli ve yıllara yayılan vadelerle cazip kredi teklifleri sunmaktadır. Kefilsiz kredi nasıl alınır sorusu artık bir nevi geçerliliğini yitirmiş bir soru olarak da görebiliriz.

Bankaların bu tür fırsatlarını ve kampanyalarını sitemiz aracılığıyla takip edebilir ve size en uygun kredi imkanını onlarca seçenekten rahatlıkla ayırt edebilirsiniz. Kefilsiz kredi alabilmek için Önemli olan kredi ve finans geçmişinizde kaotik verilerin olmaması, düzenli olarak gerekli ödemelerinizi yapmış olmanız sizin için her zaman iyi birer referans olarak kalacaktır.

Bir önceki yazımız olan Banka iBan Sorgulama Hesap Numarası Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMLAR
  1. Münevver Baş dedi ki:

    Kredi borcum yaklaşık 8000 TL, serbest meslek erbabıyım. Tekrar nakite ihtiyacım var tekrar kredi kullanmam için neler önerirsiniz ?