Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar

yorumsuz
1.323

Çoğu kimsenin bildiği gibi bankalar kredi başvurularını değerlendirirken öncelikle kredi notunu baz alırlar. Yalnız kredi notunuzun düşük olması demek ise bireysel kredi kullanamayacağınız anlamına da gelmemektedir.

Bu yüzden çoğu potansiyel kredi kullanıcısı bireysel kredi başvurusu yapmaktan çekinirler. Kaldı ki bankaların büyük kar marjını oluşturan tüketici kredileri sayesinde de ülke ekonomisi ayakta durmaktadır desek yanlış olmaz. Kredi notum düşük diyorsanız özel bankalardan ziyade kamu bankalarına ihtiyaç kredisi için başvurmanızda fayda var.
Eğer belirli bir maaşınız varsa teminat veya ipotek yaptırmadan da kredi sahibi olabilirsiniz. Bu koşullar altında bankalar biraz in inisiyatif sahibi olmakta ve yüksek faizli kredi imkanı sunmaktadırlar. Eğer acil bir nakit ihtiyacınız varsa böyle bir çözüm bulabilirsiniz.

Bazen bankalar kefil de isteyebilmektedir. Yanınızda bir kefille birlikte başvurunuzu yaparsanız ve size kefil olacak kişinin düzenli bir geliri de varsa şansınızı hayli yükselteceğinden emin olabilirsiniz.

Sonuç olarak Kredi notunuzun düşük olması demek kredi kullanamayacağınız anlamına gelmediği gibi kolayca fiinansal problemlerinizi çözeceğiniz anlamına da gelmez. Özellikle kamu bankalarının şubelerine giderek sorununuzu samimiyetle anlatıp kefille birlikte başvurmak istediğinizi belirtmeniz çok olumlu olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde gelir belgesiz kredi, sigortası olmayana kredi imkanı ve sigortasıza kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,


Eklenme Tarihi: 2 Mayıs 2015

Konu hakkında yorumunuzu yazın