Kredi Notu Nasıl Düşer ?

yorumsuz
1.026

Kredi notu günümüzde bireysel veya kurumsal düzeyde kredibilite düzeyini ölçen bankalar arası bir parametredir. Bu nota göre kredi kartı ve/veya bireysel kredi kullandırılması bankalar tarafından karara varılır.
Eğer Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından verilen kredi skorunuzu düşükse bunun tek bir geçerli açıklaması var: Geçmişte kullandığınız kredili ürünlerin geri ödemesinde bir aksaklık yaşamış olmanız veya bu sebeple yasal takip sürecinden geçmiş olmanızdır.

Bir KKB hizmeti olan Findeks not öğrenme sisteminden kredi notunuzu öğrenebilir, ve çeşitli çözüm önerilerine ulaşabilirsiniz. Öncelikle mevcut borçlarınız var ise bunları biran önce düzenlemelisiniz. 5 yıldan daha eski yaşadığınız sıkıntılar kredi notu değerlendirmesinde baz alınmayacağını da hatırlatmamız da fayda var.

Ayrıca kredi notunu yükseltme başlıklı makalemizden de birkaç faydalı bilgiye ve ayrıntıya ulaşabileceğinizi belirtelim. Bütçenize göre kredili ürün kullanmanız ve planlı bir şekilde ödeme yapmanız ileride doğabilecek mağduriyetlerin de önüne geçmiş olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Garanti Cepbank Para Gönderme başlıklı makalemizde cep telefonuna para göndermek, cepbank para nasıl gönderilir ve garanti cepbank hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,


Eklenme Tarihi: 24 Aralık 2014

Konu hakkında yorumunuzu yazın