Kredi Ödemesi Durdurma

yorumsuz
3.348

Kredi ödemesini durdurmak mümkün mü?

Bu günlerde haber sitelerinde yer alan haberler göre ,yerel bir mahkemenin verdiği karar kredi ödemelerinin durdurulması yolunu açmış gibi görünüyor.Davayı açan kişi ev almak üzere anlaştığı firmanın, belli bir zaman zarfında inşaatı bitirmediği,evi teslim etmediği , evi zamanında bitirmemesi sonucunda , inşaat şirketi ile kredi çektiği  bankaya  ‘Satış ve kredi sözleşmesinin feshi’ konulu açtığı davada, davaya bakan mahkeme ,ödenmekte olan kredi ödemelerinin durdurulmasına karar verdi.

Kredi ödemesinin durdurulması kararı, tüketici mahkemesi tarafından veriliyor.Kredi ödemesinin dondurulması işlemi ile bu işlem birbirinden farklı. Kredi ödemesinin dondurulması , banka ile yapılabilecek anlaşmalar sonucu gerçekleştirilebilirken buradaki durum farklı.

Aslında halihazırda finansal durumlarına göre kredi kullanan kişiler, herhangi bir mali zorunluluk, maddi anlamda herhangi bir sıkıntı yaşamaları durumunda bankalar ile karşılıklı görüşerek kredi dondurma işlemi için başvuruda bulunup, bir süreliğine kredi ödemelerini erteleyebiliyorlar. Kredi ödemesi dondurma işleminde belli süre kredi ödemelerine ara verilip, belirlenen tarihte tekrar kredi ödemelerine devam ediliyor.Elbette muhatap olunan banka ile anlaşmanız durumunda geçerli bu durum.Bir çok kişi için bu işlem elbette belli bir süre , en azından mali durumlarını düzene sokup belli bir mali rahatlama elde edinceye kadar , ister tüketici kredisi olsun ister ticari kredi olsun , kredi ödemede zorlananlar için büyük kolaylık sağlıyor. Tüketici mahkemesinin aldığı bu karar ile kredi dondurma değil, kredi ödemelerinin durdurulması işlemi söz konusu oluyor.

Bir önceki yazımız olan Banka Kasası Kiralama ve Altın Hesabı başlıklı makalemizde altın hesabı açmak, banka altın günü ve banka kasası kiralamak hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,


Eklenme Tarihi: 15 Mart 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın