Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Ülkemizde okur yazar oranını artması ve bir çok öğrencinin üniversite okuması ile birlikte bu durum bankaların gözünden de kaçmamıştır. Pek çok öğrenci de öğrencilere kredi kartı veren bankaları merak etmektedir.Ülkemizde bir çok üniversite öğrencisi bulunmakta olup öğrencilere yönelik bir çok banka kredi kartları çıkarmış ve bu sayede onlara bazı kolaylıklar yapılmıştır. Öğrenciler için hazırlanan kredi kartları diğer kredi kartlarına göre daha düşük faizli, güzel kampanyaların olduğu ve bir çoğunda kart aidatı olmadan hizmet vermektedir.  Faiz oranlarını en düşük seviyede tutan bankalar asgari tutarını ödeyerek öğrencileri bu konuda rahatlama yapılmıştır.

Ziraat Bankası Öğrenci Kartı

Öğrenciler genellikle bir çoğu  kredi aldığı için ziraat bankası ile çalışmaktadırlar. Ziraat bankası üzerinden aldıklarını kredi ve burs ödemeleri ile ziraat bankası onlara bir çok güzellik sunmaktadır. Esnek avans ve kredi kartı imkanları ile öğrenciler için önemli hizmetlerinden bir tanesidir. Öğrenciler tek kart üzerinden hem nakit avans hem de öğrenciler için özel olarak düzenlenmiş olan düşük faizli kredi kartını kullanabilirler. Genellikle kredi kartı limiti 500 TL olmakta olup bu oran kişiden kişiye göre değişim göstermektedir.

Yapı Kredi Bankası Öğrenci Kartı

Yapı Kredi en büyük kredi kartlarından olan World Card ile ile tanına en iyi bankalar arasındadır. Bu durumu öğrencilere de yansıtmak istemiş ve onlara özel olarak Play kredi kartı çıkarmıştır. Bu kart ile bir çok taksit imkanı, özel kampanyalar, düşük faiz ve düşük oranlarda kredi kartı aidatı bulunmaktadır. Bir çok öğrenci tarafından tercih edilmekte olup ailesi kefil olması durumunda yüksek limitlerde kredi kartı limiti verilmekte ve bu sayede öğrenciler aile bireylerin gözetimde kartlarını kullanma imkanları vardır. Diğer bankalara göre en düşük faiz uygulaması yapı kredi bankasında  bulunmaktadır.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalara örnek yazdık. Umarız diğer bankalar da benzer şekilde aidatsız kredi kartı ya da düşük faizli kredi kartı seçenekleriyle dacha çok öğrencinin maddi sorununa bir nebze olsun kolaylık sağlarlar.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar konulu bu yazımızın yanında, “öğrencilere kredi imkanı konulu “öğrencilerin kredi çekme hakkı”ndan bahsedilen yazımızın da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı iptali Nasıl Olur? Zor mu? başlıklı makalemizde kredi kartı kapatma, kredi kartı nasıl iptal ettirilir ve yıllık kart aidatı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.