Sanal Pos Nedir ?

yorumsuz
732

E-ticaret olarak adlandırdığımız elektronik ticaret sistemlerinde hayli yaygınlaşan internetten ödeme seçeneklerinden birine sanal pos denir. Klasik olarak adlandırdığımız POS yani Points of Sale – Ödeme Noktaları internet ve elektronik ortamda sanal ön ekine yani Virtual Points of Sale – VPOS olarak yerini alır.

Online bir ödeme sistemi altyapısıyla alıcı ile satıcı arasında bir birliktelik sağlanır. Web sitesi üzerinden kullanıcı ve ödeme bilgilerini giren alıcı ürün maliyetini bankaların sağladığı kredi olanaklarından sağlar. Bu sistemi uygulamak son derece basit, zahmetsiz ve güvenlidir. Özellikle dijital güvenliğin çok önem arz ettiği günümüzde VPOS sisteminin bu kadar yaygın ve genişleyen bir kullanım ağına sahip olması şaşırtıcı olmasa gerek.

Sanal Pos NedirSanal Pos Avantajları

İşletmeler ve kobiler bu sistem sayesinde pazar paylarını lokal olmaktan çıkarıp daha geniş bir alana ve hatta ihracata kadar götürebilirler. Bankaların sağladığı VPOS ödeme sistemine sahip olmak için gerekli anlaşmayı ilgili bankayla yapmak yeterlidir. Sistemi de satış yaptığınız dijital ortama kurduktan sonra hem sattığınız ürünlerin ve alıcıların verilerini güvenli bir altyapıyla saklayabilir hem de hızlı bir alışveriş seçeneğini müşterilerinizin memnuniyetine sunmuş olursunuz.

VPOS kullanımı bu kadar yaygın ve tercih edilen bir sistem olmasıyla birlikte zaman kaybetmeden işletmeleriniz için bu sistemi tercih etmenizde yarar var. İnovasyonun bir şirket için ne kadar önemli bir nokta olduğunu bilen her işletme VPOS ile satış oranının artmasına tanık olabileceğini söylemeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Bankalar Kredi Verirken Nelere Dikkat Eder ? başlıklı makalemizde kredi alma koşulları ve kredi almak için neler gerekli hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,


Eklenme Tarihi: 14 Temmuz 2014

Konu hakkında yorumunuzu yazın