Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Geçmişte yaşadığınız gecikmeli veya hiç yapılmamış tüketici kredisi veya kredi kartı ödemelerinden doğan problemler yasal takiple sonuçlanabilmektedir. Yasal takibe düşenler için kredi kullanmak zor bir süreç de olabilir. Bu durumda ki mağduriyetin giderilmesi için, tüketici finansman desteği arayışına girer ve yine bir kredi çekme yöntemiyle bu sorunu halletmek ister.

Bu durumda kredi kullanmak çok zordur. Yapılması gereken ise var olan taşınmazı veya tasarrufu ipotek ettirerek bankadan kredi talebinde bulunmak mümkündür. Yasal takip ile ilgili her türlü ayrıntıya yasal takip sistemi nedir başlıklı makalemizden de ulaşabilirsiniz.

Kredi borçlarınızı kapatarak yasal takipten kurtulabilir ve yine ipotek yoluyla bankadan kredi kullanabilirsiniz. Kesin bir sonuç vaad etmemekle birlikte bunun işe yarayacağını öngörmek mümkün.

Yasal takipte olanlara kredi imkanı veren çok banka vardır. Bilinen ve hayli tercih edilen bankaların şubelerine giderek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Böylesi şartlar altında kredi kullanmak kısıtlı vade imkanı ve nispeten daha yüksek faiz oranıyla mümkün olabileceğini de vurgulamakta fayda var.

Bu konuda daha güncel bilgilere Kredi borcumu ödeyemezsem ne olur? başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sigortam Olmadan Kredi Alabilir miyim ? başlıklı makalemizde sigorta olmadan kredi almak, sigorta olmadan kredi çekmek ve sigortasız kişiye kredi veren bankalar 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR
 1. seyhan dedi ki:

  Gecen gun bir bankaya bu sebeple gittim ve dediginiz gibi biraz yuksek faizlede olsa anlaştık.

  1. Özer dedi ki:

   Evimi ipotek göstermeme rağmen kredi alamıyorum , kredi notum düşük oldundan, oysaki ben bu durumu ortadan kaldırmak icin borclarımı tek bir bankada toplamak istemişdim

   1. admin dedi ki:

    Anliyorum, lakin diger bankalarla da gorusmeniz de fayda var.. Inisiyatif alip kredi vermeleri de gayet mumkun. Bol sans.

 2. Sukuti dedi ki:

  Bankalardan uzak durun. Kredi kartı almayın. Varsa hemen borcunu bitirip kapatın. Kesinlikle kredi almayın. Paçanızı bankalara kaptırmayın. Mezara kadar borç ödersiniz. Bankaların amacı son kuruşunuza kadar sizi sömürmektir. Borç ödeyeceğim derken evdeki çocuğunuza bir dilim ekmek, bir bardak süt götürememişsiniz gibi şeyler bankaları hiç ilgilendirmez. Onlar son kuruşunuza kadar sizi soymakla ilgilenirler. Sizin ve ailenizin kemiklerinizden etinizi sıyırdıktan sonra iliklerinizi de çıkarıp yer, sonra kalanı çöpe atarlar ve bu arada vicdanları sızlamaz. Çünkü onlar tüzel kişidir ve tüzel kişiler insan değildir. Bankalar o kadar büyüktür ki bizim gibi minik insanların onları doyurması olanaksızdır. Size bolca kredi ve kredi kartı verip sizi borçlandırırlar ki bugün ve gelecekte kazanacağınız tüm paralar onların olsun. Bu yazdıklarım hikaye değil. Gerçek. UZAK DURUN. Kredi kartıyla ya da bireysel krediyle bir şey mi almak istiyorsunuz? ALMAYIN. Boş verin sağlıklı, huzurlu ve mutlu olamaya devam edin. Sistemin, bugün ve gelecekte kazanacağınız (işsiz kalıp kazanamayacağınız olasılığı onları ilgilendirmez) bütün parayı sizden almak üzerine kurulduğunu ve kredili pembe yaşamın bir tuzak olduğunu unutmayın. Ayağınızla gidip tuzağa düşerek çoluğunuzu çocuğunuzu perişan etmeyin. Geleceğinizi ipotek altına almayın, ömür boyu çocuklarınız için değil bankalar için çalışmak zorunda kalmayın. Pinokyo’yu okuyun. Pinokyo’nun hep kolay ve çekici bir yaşam peşinde koşarken sonunda nasıl zararlı çıktığını unutmayın. Kolay bir yaşam yoktur. Hiç bir şekilde hızla zengin olamazsınız. Her zaman haydan gelen huya gider. Çok çalışın, alnınızın teriyle kazanın, az kazanın ama son kuruşuna kadar ailenize harcayın bankalara değil. Unutmayın sizin gücünüz ve bütçeniz bankaları doyurmaya asla yetmez.

  1. admin dedi ki:

   Evet, sistemin işleyişini ve ne kadar gaddar olabildiğini iyi anlatmışsınız. Ama ile devam etmeyeceğim zira işin ‘ama’sı zaten bu sistemin başımıza açtığı sorunları çözebilmek. Bu sitenin temel amacı da sorunları çözebilecek bilgilendirmelere olabildiğince yer vermek. Şunu da hatırlatmak gerekirse AMA : kapitalizm insan doğasına en uygun ekonomik sistemdir. Sizce de öyle değil mi sayın ziyaretçi; bu kadar açgözlü, doymaz ve tüketim üzerine temelli bir tür iken hele!

   1. ali kalaycı dedi ki:

    ali kalaycı yasal takipte olan kişilere hangi banka kredi veriyor acil cevapla lütfen tlfon numaram 5385594988

    1. ekrem dedi ki:

     kredi kartı alamıyorum daha önce takipte oldugu için ama ödüyorum

     1. admin dedi ki:

      Evet aslında yorumunuzda cevap da var. Takipte olmak kredi kartı sahibi olmaya engel teşkil edebilir. Ama bireysel kredi kullanmanıza bankalar yine de olanak verebilir makalemizde vurguladığımız üzere.

 3. murat dedi ki:

  2010 kırmızı kalem yedim ve borcumu kapattım fakat ala sistemde takipte gözüküyorum kredi cekemiyorum

 4. hamza dedi ki:

  ben yasal takip var nasıl alacam

  1. admin dedi ki:

   Yazımızda da belirttiğimiz gibi yasal takipte olduğunuz zaman bankalara gidip tasarruflarınızı referans göstererek bireysel kredi başvurusu yapıp olumlu sonuçlanması olasıdır. İyi günler dileriz.

   1. Sener dedi ki:

    Hangi bankalar bunlar yardimci olursaniz sevinirim

 5. ekrem dedi ki:

  kredi kartı alamıyorum alt üstü 1.500 borcum var

  1. tahsin çaylı dedi ki:

   sayın ekrem arkadaşım kredi kartı vermiyorlar diye sevin aman bankalardan uzak dur ben emekliyim 2 emekli maaşım var ikisini de eski şehir mahmudiye ziraat banka müdürü kesti 1 lira olsun vermedi 2 aydır yasal takip başladı bakalım nasıl bir şey en azından elime biraz olsun para verirler müdürde ımzalattırdıkları kağıtları göndermiş nasıl keriz yerine koydum dercesine kim bilir nekedar sevinmiştir yazılacak çok söz varda gerek yok çünki hiç ceza almıyorlar uğraşan kimsede çıkmıyor

 6. hamza dedi ki:

  takipte olan kredim var. kredi veren banka var mı yardımcı olur musunuz. lütfen cevabınızı bekliyorm. 5452408135

 7. hamza dedi ki:

  ben yasal takip borçum var bana 15000 tl lazım her 500 öderim 05462516765

 8. tahsin çaylı dedi ki:

  yaptıklarını kar zannedenlerin kudretine kurban olduğum ALLAHIM kesinlikle cezasız kalmaz en sevdiklerini gözlerinin önünde eritir oyapılan haksızlıkların cazasız kalacağına inanmıyorum aslında bu cennet vatanımızda cehennem havası yaratanlar havasızlıktan çaresiz kalırlar anlarlar anlamazlarsa anlatacak birileri çıkar böyle kişiler kendilerini ikinci allah zannetmesinler

 9. kağan dedi ki:

  borçlarım dan dolayı yasal takibe düştüm 3 sene önce borçlarımı kapattım ama bankalar şuan kıredi vermiyolar 2 yıl daha beklemem gerektiyi söyleniyor. kıredi çekmem için ne yapmam lazım

  1. admin dedi ki:

   Yasal takip sonrası tüm borçların ödenmesi akabinde en az 1 yıl kredi çekememniz normal. Bu süreç sonrası “genellikle” kredi başvurunuza cevap verilir.Siz iki yıl önce borçlarımı kapattım diyorsunuz.Birkaç farklı banka ve banka şubesine başvurmayı deneyin.Sağlam kefil ve gerekirse eğer mümkünse mal karşılığı ipotek karşılığı kredi kullanmayı deneyin.Kolaylıklar dileriz.

 10. Erdal dedi ki:

  Benim.takibim var ama 5 yıl önce başlamıştı ve bitti borcu yoktur kağıdı aldim kredi veya kredi kartı alma imkanim varmı yardimci olurmusunuz

 11. Hüseyin Aygen dedi ki:

  Takipteki kredimi kapatmak için kredi çekmem lazım

 12. Seyhan dedi ki:

  Kredi çekmemlazım

 13. Seyhan dedi ki:

  Acil kredi çekmem lazım bankalardan red alıyorum yardımcı olun

 14. Hakan dedi ki:

  Nakite ihtiyacım var kara listedeyim bankalar kredi vermiyor ne yapmam lazım çok acil

 15. Mehme altunkaya dedi ki:

  Bende takipteydim ama borcumu ödedim şimdi borcum yok kredi çekiniyorum bana yardımcı olabilir misiniz teşekkurler

 16. erol dedi ki:

  banada acil 5000 tl lazım ıcraya param kesılıyo her ay 2360 tl alıyorum bunun 460 tlsı ıcraaya kesılıyor gerıye kalan 1860 tl para hıc bır banka kredı vermıyor bır cokkez bas vurdum maas bodosunu goturmeden tc kmlıgın soylesen adamlar hem red verıyo kardesım bana 80yıl hapıs verseler bukar zoruma gıtmez adamlara her ay oderım maasımdan kesın desenız bıle vermıyorlar konuyla ılgılı yardımcı olacak varmı

 17. Neşet Suat Ergun dedi ki:

  2010 yilindan sonra borclarimi kapattim yasal takipte olan bir adet dosyami da odeyip kapattim. Sicil affi dediler yayinlandi dediler esnaf nefes alacak dediler ama bankalarin sicil affi umurlarinda bile degil. Sayin Cumhurbaşkanımız dan istegimiz bu gibi durumda olan binlerce esnafimizin binlerce vatandaşımızın eğer ki borcu yoksa butun takipleri kapanmis ve odenmisse geçmiş butun olumsuz durumlarimizin silinip tertemiz bir sayfa acilip vatana millete ekonomiye katkı saglamamiza imkan verilmesidir. Amacimiz uretmek uretirken de etrafimizdaki insanlara calisanlarimiza fayda saglamaktir. Lutfen bu konuda birlik olalim sesimizi duyuralim. Saygilarimla

 18. būlent dedi ki:

  Kiridi borçlarımı kapatmak isdyurum