Ziraat Coronavirüs Kredisi Faizi Ödemesi İle En Cazip Kredi

Bankacılık sektörünün güncel konuları arasında devlet bankalarının sağlamış olduğu bir anlamda coronavirüs kredisi diyebileceğiniz bir kredi paketi. Kişilerin zor günleri maddi açıdan daha rahat geçirmesini sağlamak adıyla devlet eliyle atılan kredilere bir yenisini Ziraat Bankası Coronavirüs kredisi ile ekledi.

Kredi Taksitleri Ödemesi

Alacağınız kredi tutarı, vadesine göre ödeme yapılması söz konusu olmasına karşın en cazip tarafı altı ay ödemesiz olması. Bundan sonra ise kalan 30 ay vadelerde taksitlendirme yapıyorsunuz.

 • 10 bin lira için 6 ay sonra 30 ay boyunca 376 Lira
 • 500 Lira için 6 ay sonra 30 ay boyunca 282 Lira
 • 5 Bin lira için 6 ay sonra 30 ay boyunca 188 lira taksit ödemesi yapılması krediyi çok cazip kıldı ve başvuru sayısında bir artış görüldüğünden bahsetmek mümkün.

Kredi Masrafları Ödeme Faiz Tutarı

Aldığınız 10 bin lira kredi için 30 ay taksit ödemesi yapıyorsunuz ve toplam ödeyeceğiniz tutar da 11 bin 280 lira oluyor. Tabi burada kredi tahsis ücreti, hayat sigortası yaptırmanız gerecektir. Bu durumlar ise kişiden kişiye değişiklik gösterirken kredi tahsis ücreti 10 bin lira için 50 TL. Bu anlamda güncel banka kredileri içerisinde en iyi oran devlet bankası Ziraat Bankasında diyebiliriz.

Okunmalı : Kredi Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak, Sorgulama

Kredinin Şartları

Ziraat Bankasının verdiği kredinin ana şartı hane halkının aylık gelirinin 5 bin lira altında olması ve standart kredi alabilme kriterlerini taşıyor olması. Bu anlamda başvurularda bankaya gitmeden dijital yoldan yapılıyor. Ziraat internet sitesine girdikten sonra kişisel bilgilerinizi giriyorsunuz ve SMS onayına gönderiyorsunuz. Onay sonrası ise başvurunuz alınmış oluyor.

İşsiz kalınması ya da işe gidilememesi gibi nedenlerden dolayı tüketicinin zor gününde farklı bir kredi paketi ihtiyaçları gidermede etkili olacaktır. Nitekim 6 ay ödeme yapmayacak olmanız bu süre zarfında salgın hastalığın bertaraf edilmesi, ekonominin tekrar canlanması ile ödeme gücü kazanan tüketici daha rahat bir ödeme yapma imkanlarına sahip olacak. Bu nedenle Ziraat Bankası Kredi alımını alternatifleriniz arasına alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Odeabank Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır, Başvuru başlıklı makalemizde kefilsiz kredi, odeabank ihtiyaç kredisi ve odeabank kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR
 1. Mürsel dedi ki:

  İhtiyac kıredi lazım

 2. Yasin Şen dedi ki:

  İyi Guzel yaziyorsunuz vermeye Heldimi yok Birakın şu yalanları Halkımızı Banka Banka koşturmayın

  1. Turan dedi ki:

   Yasin bey kredi pazarı ve tahsisleri tamamen bankaların himayesinde olan bir durum. Finansalkredi.com adresi olarak bizler sadece bilgilendirme yazıları yazıyoruz. Kredi tahsisinde sizlerin muhatabı tamamen bankalardır.

 3. Ayhan elkoca dedi ki:

  İhtiyac kıredisi başvurusunda bulunacam 25 tl

 4. Cemal arslan dedi ki:

  Cidden bankaların önü kuyruk dolu ama alan varmı bilemem bizde firma olarak uzun bir süre Dır ara verdik yasak kapsamında olduğumuz için firma adına kredi alabilirmiyiz
  Adına başvuru yaptım hadi hayırlısı

 5. Adnan yayar dedi ki:

  Cevap beklyrm

 6. divriği dedi ki:

  bankalar kesinlikle bu krediyi vermiyor, vermemek için diretiyor